JAK W NATURALNY SPOSÓB ZADBAĆ O SWOJE JELITA
JAK W NATURALNY SPOSÓB ZADBAĆ O SWOJE JELITA

JAK W NATURALNY SPOSÓB ZADBAĆ O SWOJE JELITA

Na czym polega nieszczelność jelit i jakie to ma znaczenie dla zdrowia

Jednym z największych wrogów dobrego zdrowia są nieszczelne jelita. W gruncie rzeczy zdecydowana większość ludzi zupełnie nieświadomie zmaga się z tym problemem. Być może jeszcze zbyt mało się o tym mówi, a może po prostu nie szukamy przyczyn naszych problemów zdrowotnych bo łatwiej wziąć tabletkę, niż zająć się problemem holistycznie. Tymczasem nieszczelne jelita prowadzą do alergii, nietolerancji pokarmowych, problemów z pamięcią, egzemy skórnej, chorób autoimmunologicznych, choroby Chrona, zespołu jelita drażliwego, bólów stawów, wysypek i wielu, wielu innych poważnych schorzeń.

Zespół nieszczelnego jelita, inaczej zespół dziurawego jelita – to zespół objawów ze strony układu pokarmowego oraz objawów ogólnoustrojowych, wywołany głownie przez krążące w krwiobiegu toksyny i produkty przemiany, które dostają się do krwiobiegu poprzez nieszczelne jelita. Zespół jest spowodowany zwiększeniem przepuszczalności jelit dla  niestrawionego jedzenia, toksyn i bakterii.

Schorzenie to jest dość jest kontrowersyjne  i nie uznawane w środowisku medycznym (nie znajduje się w opracowaniach nozologicznych), jest natomiast szeroko rozpatrywane w aspekcie holistycznym w kręgach związanych z medycyną niekonwencjonalną, jak również w środowiskach związanych z terapią chorób autoimmunologicznych.

Leczenie jelita powinno być więc pierwszym i obowiązkowym krokiem do walki o swoje dobre zdrowie i samopoczucie. Inaczej wciąż będziemy łagodzić objawy nie dotykając nawet przyczyny.
Najlepszym sposobem na walkę z zespołem nieszczelnego jelita jest terapia naturalna, nie tabletki i antybiotyki. W gruncie rzeczy, to one często powodują, że jelita stają się nieszczelne. Czynników powodujących tę dysfunkcję jest sporo. Może to być przewlekły stres, problemy z florą bakteryjną jelit przez niewłaściwą dietę lub antybiotykoterapię, H. Pylori, niski poziom kwasu solnego z żołądku, zaburzenia hormonalne i wiele innych.

Naturalne metody by zadbać o swoje jelita

Jak zatem w naturalny sposób zadbać o swoje jelita? Najpierw musimy ustalić, co w naszym przypadku przyczynia się do nieszczelności jelit. Może to stres, zła dieta, problem z żołądkiem, a może coś zupełnie innego. Znalezienie przyczyn pomaga je wyeliminować. Tak, czy inaczej musimy zrezygnować z pokarmów, które szkodzą jelitom i zastąpić je takimi, które leczą. Wymaga to zgłębienia tematu, ale naprawdę warto to zrobić. Kolejny krok to właściwa suplementacja wspierająca leczenie. Pomocne mogą się okazać enzymy trawienne, korzeń lukrecji, L-glutamina.

Probiotyki

Ostatni, ale bardzo ważny krok, to probiotyki. Koniecznie trzeba przywrócić równowagę bakteryjną w jelitach stosując dobrej jakości probiotyki. Zobacz jakie probiotyki możesz kupić: naturalne suplementy dla Twoich jelit

O tym, jak w naturalny sposób zadbać o swoje jelita sporo już napisano, dlatego jeszcze dziś zapoznaj się z  informacjami które mogą okazać się zbawienne dla Twojego zdrowia!

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl